Посадка плодових саджанців - це важливий процес в створенні здорового та плодовитого саду. Ось кілька порад, які можна врахувати при посадці плодових саджанців:
- ВИБІР МІСЦЯ
Оберіть добре освітлене місце з належним дренажем. Різні рослини можуть мати різні вимоги до світла та ґрунту, тому враховуйте це під час вибору місця. Зверніть увагу на грунти, адже найбільш придатними є супіщані чи суглинкові. Плодові не ростимуть у місцях застою води.
- ПРАВИЛА ПОСАДКИ САДЖАНЦЯ
Для посадки плодових в першу чергу викопайте яму 1х1 м та глибину 0,6 м, щоб збагатити грунт, так як коріння буде черпати корисні речовини з нього для росту та розвитку.
Зразкова схема посадки плодових саджанців:
· на середньорослих підщепах: 3х3, 4х3, 4х4
· на карликових підщепах / колоновидні: 1.5х1.5, 2х2
При посадці можна використовувати родючу суміш до складу якої входять:
- органічний субстрат (біогумус, торф, компост)
- мінеральні добрива: ЧИСТИЙ ЛИСТ УНІВЕРСАЛЬНЕ
- розпушувач (пісок, перліт – для утримання вологи, поліпшення структури грунту).
- ПЛАН ПОСАДКИ САДЖАНЦІВ
На дно посадкової ями засипаємо родючу суміш (органічний субстрат + мін. добриво + розпушувач). Далі саджаємо саджанець так, щоб коренева шийка була на 2-3 см вище рівня землі та засипаємо грунтом, який лишився. Тоді рясно поливаємо та кладемо на верх шар мульчі (суха земля, тирса тощо). Якщо деревце ще не зміцніло або місце посадки дуже вітряне – закріпіть саджанець до опори, щоб уникнути злому.
Огляньте гарно стовбур та гілки: якщо під час посадки виникли пошкодження, то замастіть їх садовим варом, який можна придбати у спеціалізованих магазинах та садових центрах або зробити самому.
- ТЕРМІНИ ПОСАДКИ
Насправді остаточно затверджених термінів посадки плодових не існує. Однією із причин є зміна клімату, також не забуваймо і про те, що грунти, сорти та види саджанців бувають різні.
Оптимальні терміни посадки плодових дерев:
– осіння посадка – жовтень-грудень (слід орієнтуватися на певні погодні умови);
– весняна посадка – березень- кінець травеня (до початку вегетації – набухання бруньок).