Посадка крупнолисткової гортензії - це ключовий момент, який впливає на подальший розвиток рослини. Це дуже декоративна, переважно високоросла рослина, яка широко використовується в професійному ландшафтному дизайні і здатна прикрасити і оживити навіть саму звичайну ділянку.
МІСЦЕ ПОСАДКИ
Найкраще місце для посадки гортензії - добре освітлене місце, але без прямих сонячних променів. Ділянка, яка відкрита в ранкові і вечірні години і притінена в полуденні, підходить найкраще. Також гортензію влаштує легка, розсіяна півтінь. Зверніть увагу на протяги та вітри. Гортензія погано переносить вітри і в результаті кущ слабшає.
ҐРУНТ
Гортензії потрібен родючий, дренований ґрунт з високим вмістом органічних речовин. Запам’ятайте, для того, щоб крупнолисткова гортензія росла та цвіла слід підкислювати ґрунт або вже відразу саджати в кислий.
ПЛАН ПОСАДКИ КРУПНОЛИСТКОВОЇ ГОРТЕНЗІЇ
Змішайте садову землю із торфором в рівних пропорціях. Для спрощення та економії часу ви можете придбати в агро магазині вже готовий ґрунт для гортензії.
У яму розміром 40 х 40 см і глибиною 50 см покладіть невеликий шар дренажу (7-10 см), а на нього — підготовлений ґрунт. Приствольне коло потрібно замульчувати торфом, який буде захищати від пересихання, а заразом поступово, при кожному поливі, удобрювати ґрунт.
Після посадки регулярно поливайте рослину, особливо в перші тижні після посадки, коли коренева система все ще установлюється.
Забезпечте гортензії відповідний догляд, включаючи обрізку, додавання добрив і видалення відцвілих квітів.
ЯК ОБРІЗАТИ ГОРТЕНЗІЮ ТА ФОРМУВАТИ ЇЇ КРОНУ?
Обрізання рекомендується розпочинати після того, як гортензія досягла 4-річного віку. Для цієї культури характерне активне виділення соку із пошкоджених ділянок. Тому важливо проводити обрізку навесні, до активного руху соку, коли бруньки ще не розпустилися.
Почніть з видалення старих, в'ялих та пошкоджених гілок. Вони можуть бути відтримкою для шкідників та хвороб. Для підтримки гарної форми куща обрізайте гортензію до бажаної форми. Для деяких сортів важливо видалити слабкі та тонкі гілки, щоб зосередити енергію рослини на розвитку сильних гілок та квітів.