ПОСАДКА МІТЛОВИДНОЇ (ВОЛОТИСТОЇ) ГОРТЕНЗІЇ
Мітловидна гортензія - це кущ або невелике дерево, що росте 0,5-3 м у висоту та квітне протягом багатьох років. Всі мітловидні гортензії спочатку розцвітають білим або біло-зеленим кольором, пізніше протягом цвітіння набувають різних відтінків — зелених, кремових, рожевих, пурпурних, малинових, червоних. Кольори можуть змінюватись в залежності від типу ґрунту та особливостей догляду за рослиною.
Наші саджанці з закритою кореневою, тому висаджувати їх можна з весни і до осені.
1. Вибір місця. Місце для посадки мітловидної гортензії має бути напівтіньовим або з добрим освітленням, захищеним від прямого сонця в полуденний час. В напівтіні гортензіі будуть найкраще розвиватися і найдовше квітнути. Викопайте ямку 30-50 см, або залежно від величини кореневої системи. Можна зробити невеликий дренаж.
2. Підготовка ґрунту.
Важливо вибирати місце з вологим, але добре дренованим ґрунтом, що дозволяє воді вільно стікати, не застоюється та не висихає занадто швидко. Найкраще підійде нейтральний або слабокислий ґрунт. Якщо ґрунт глинистий, його слід змішати з піском, можна додати торф, землю з-під хвойних рослин.
3. Підготовка саджанця.
Зніміть горщик. При потребі можна трішки розправити корені перед посадкою.
4. Посадка.
У ямку насипте землі, поставте на неї гортензію, так, щоб коріння було рівномірно розподілене. Коренева шийка має бути на рівні землі, заглиблювати її не слід. Засипте ґрунтом, ущільнюючи, щоб не було порожнечі між ґрунтом та корінням.
5. Полив.
Після посадки кущ ретельно полийте, також при потребі рекомендується підживити. Перших паро тижнів після посадки не забувайте поливати гортензію, щоб ґрунт завжди був вологим.
7. Мульчування.
Можна замульчувати шаром (5 см) торфу, перегною або хвої.
8. Обрізка.
При потребі, навесні, проводять обрізку.
Рекомендації з догляду за мітловидною гортензією.
- У перший рік після посадки на гортензії можуть утворюються бутони, тому їх рекомендується обрізати, щоб кущик зміцнів і добре прижився.
- Використовуйте добрива для гортензій у весняно-літній період для підтримки здорового росту та цвітіння. Гортензії почувають себе краще в кислому ґрунті. Можна використовувати добрива, які сприяють підвищенню кислотності ґрунту.
- Старайтесь час від часу розпушувати грунт, щоб волога могла потрапляти в кореневу.
- Весною можна обрізати старі або пошкоджені гілки. Також це може стимулювати ріст нових пагонів, пишних та великих суцвіть.
- Осіння обрізка для гортензії не бажана, після неї рослина гірше переносить морози. У цей період видаляють відцвілі суцвіття, щоб гілки не зламалися під снігом.
- Дорослі мітловидні гортензії здатні перенести зимові морози. Обовʼязково вкривати молоді рослини.