Вічнозелені рослини вважаються невибагливими у догляді, мають декоративний зовнішній вигляд та очищають повітря.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОСАДКИ ХВОЙНИХ САДЖАНЦІВ НА ДІЛЯНЦІ:

  • Хвойні дерева необхідно садити із земляною грудкою, яка береже коріння дерев.
  • Розмір ями під посадку повинен бути ширшим і глибшим за розмір земляної грудки. Порожнечі необхідно засипати ґрунтом, що рекомендується для конкретної породи дерева.
  • Можете зробити в ямі дренаж.
  • Коренева шийка повинна бути на одному рівні з ґрунтом, її не можна засипати.
  • Необхідно дотримуватися індивідуальних особливостей сорту – вологість, освітлення, тип ґрунту та ін.
  • Варто врахувати сезон хвойних дерев: спекотний сезон – не час для їх посадки.

ПОСАДКА ПО СЕЗОННОСТІ:

Весна

Посадка хвойників навесні у ґрунт – поширена практика. Молоді саджанці до 3-х років рекомендовано садити і пересаджувати саме навесні. Садити треба до початку активного зростання наземної частини рослини та бруньок.

Осінь

Один з найкращих періодів посадки хвойних. Але будьте обережні під час посадки хвойників під зиму: у період, коли дерево тільки готується до зимового сну, його краще не турбувати.

Зима

Цей період підходить для нетерплячих або тих, які не мали змогу зробити це весною чи восени. Насправді це теж сприятливий час. Добре підмерзлий земляний ком – основна перевага зимових посадок хвойників і гарантія практично повного приживання.

ПОСАДКА

Хвойні – невибагливі до ґрунтів. Але якщо на вашій ділянці ґрунти важкі, глинисті, то при посадці на дно ями можна покласти шар битої цегли або щебеню, а зверху насипати пісок, так як багато видів хвойних не переносять застою води в ґрунті.

Посадкову яма  має бути в 1,5 рази більше грудки землі контейнеру самої рослини. Зазвичай ширина ями 80-100 см, а глибина 60-80 см, але не менше ніж 50х50 см. Ґрунтосуміш готують з цих компонентів: пісок та перепрівша соснова підстилка або із суміші дернової землі, торфу, перегною, піску у співвідношенні 2:2:2:1. Як варіант, ви просто можете облегшити собі життя то просто придбати  ґрунт а спец магазині.

Кореневу шийку при посадці не заглиблюють, ґрунт ущільнюють поступово, рясно проливаючи. Лише при запізнілій осінній посадці рослину слідує на 2-3 см заглибити. Якщо рослина велика, її слід зміцнити за допомогою розтяжок та кілочків, щоб зафіксувати кореневу систему та дати можливість укорінитися. Наступний етап – промульчувати сосновим опадом або шишками.

Найбільш надійним способом пересадки хвойних - посадка з мерзлою грудкою в зимовий період. Але цей прийом досить трудомісткий і його застосовують, в основному, при пересадці великомірних дерев.

Після посадки необхідний рясний, невелике притінення та гарний догляд. Через 7-10 днів поливають стимулятором коренеутворення та проводять позакореневі підживлення.