Рододендрон - один з найкрасивіших квітучих кущів в саду. Його численні квіти прикрашають рослину навесні, майже повністю приховуючи листя.

   Посадка.

 

  Місце має бути захищене від вітру і прямого сонця. Деякі різновиди надають перевагу півтіні, інші      прекрасно цвітуть під захистом від полуденного сонця. Тінисте місце теж не підійде, адже тоді цвіту не буде.
Рододендрони висаджують далеко від великих дерев з поверхневою кореневою - берези, верби, липи, клена. Конкуруючи за живлення і воду, вони швидко послаблюють красивоквітучий кущ.

 

Грунт: пухкі і поживні, добре дреновані, вони неодмінно повинні мати кислу реакцію. Слідкуйте за застоєм вологи в прикореневій зоні, бо це призведе до гниття коренів і загибелі рослини.

 

Якщо на ділянці земля не відповідає вимогам примхливого красеня, викопують ямку для посадки діаметром приблизно 0,6 метра і глибиною 0,4 метра, обов'язково дренують і заповнюють спеціально підготовленим ґрунтом, який складається з кислого верхового торфу, опалої хвої, напіврозкладеної соснової кори, піску (1:1:1:1). У суміш можна додавати свіжу тирсу, гній, компост, попіл.

 

 

Рослини з контейнерів можна пересаджувати на постійне місце в будь-яку теплу пору року: не потрібно чекати ранньої весни або пізньої осені. Рододендрони рясно поливають в перші 2-3 тижні, щоб рослини швидше прижилися на новому місці.

 

       Догляд за рододендронами.


ОБПРИСКУВАННЯ. Кущ в спекотні сухі дні потребує обприскування.

ПОЛИВ. Грунт під рододендроном повинен бути завжди злегка вологим, але не мокрим. Особливо важливий полив в суху погоду. Воду для поливу краще окислювати спеціальними добавками для рододендронів.


ОБРІЗКА. Рослини добре нарощують крону, проте щорічно слід вирізати сухі, пошкоджені гілки, видаляти відцвілі квітки.


ПІДЖИВЛЕННЯ. Рододедрони підгодовують не менше 3 разів на рік спеціальними добривами.

 

УКРИТТЯ НА ЗИМУ. До кінця жовтня кореневу систему необхідно захистити від промерзання шаром торфу або хвої (15-25 см – залежно від висоти куща). Гілки зв'язати або пригнути до землі, укрити чохлом із мішковини чи лутрасила.