Мигдаль — світлолюбна і відносно зимостійка рослина, однак її цвіт треба захищати від весняних заморозків. Тому подбайте про те, аби посадити рослину в сонячному місці, на підвищеній ділянці, захищеній від холодних північних вітрів.
Мигдалевий сад краще висаджувати на легкі суглинки та звичайний чорнозем. Він любить ґрунти з високим вмістом вапна й ті, що добре аеруються. Ґрунтові води на ділянці мають залягати глибоко. Натомість вологі кислі та засолені глинисті ґрунти йому не підходять.
ПРАВИЛА ПОСАДКИ
Посадкову яму слід підготувати за 10 днів до садіння. Вона має бути розміром 60 х 60 см і завглибшки 60 см. На дно ямки можна додати дренаж із щебеню чи битої цегли з піском. Потім додайте в ямку суміш: 5–6 кг перепрілого гною, змішаного з 0,5 кг суперфосфату, 200–300 г вапна або доломітового борошна (особливо якщо ґрунт кислий).
Після садіння рясно полийте дерева з розрахунку 10 л на саджанець. Коли вода всмокчеться, прив’яжіть саджанець до опори та замульчуйте пристовбурні кола шаром торфу завтовшки 3-5 см.
МИГДАЛЬ ПОТРЕБУЄ ПЕРЕХРЕСНОГО ЗАПИЛЕННЯ. ЯКЩО ХОЧЕТЕ, АБИ ДЕРЕВО ПЛОДОНОСИЛО ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ, ПОСАДІТЬ ПОРЯД КІЛЬКА ДЕРЕВ ІНШИХ СОРТІВ МИГДАЛЮ НА ВІДСТАНІ НЕ МЕНШЕ 3-ОХ МЕТРІВ ОДИН ВІД ОДНОГО. Переглянути, які сорти підходять один для одного можна тут: https://sad-doma.com/sadzhantsi-myhdaliu/1109/
А якщо прагнете досягти суперефективного запилення, можете помістити поряд ще й вулики, бо бджілки — основні переносники пилку цієї рослини.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОЛИВАННЯ
Поливання саджанця має бути регулярним (раз на 10–15 днів, але кореневу шийку не треба поливати, інакше деревце загине).
У період формування плодів і достигання горіхів дерева треба рясно поливати, якщо не хочете отримати дрібні горішки.
КОЛИ ЗБІРАТИ ВРОЖАЙ МИГДАЛЮ?
Перший урожай можна збирати 2-3 року після висадки саджанців мигдалю. Однак на максимальний урожай можна розраховувати лише 5-6 року. Збирайте його тоді, коли оболонки горіхів тріскаються і ядра мигдалю легко виймаються.