Курчавість листя персика. Способи захисту
Персики в наших садах ростуть прекрасно. І отримати смачні, соковиті, з м'яким смаком плоди можна завдяки правильному догляду.
В дизайні саду саджанці часто висаджують в декоративній частини саду. Але, буває так, що після цвітіння листя персика і молодий приріст починають деформуватися. Потім листва зовсім скручується й обпадає. Ріст молодих пагонів припиняється, обсипається зав'язь, розвитку саджанців сповільнюється, зріст дорослого деревця – пригнічується. Потім знову з'являються молоді листочки, і пагони, але визріти до осені вони не встигають і взимку обмерзають.
Чим небезпечна хвороба кучерявості персика?
Якщо не лікувати кучерявості персика – рослина втрачає річний приріст, відстає в рості. Уражене листя опадає, рослина слабшає через те, що не може нормально виробляти фотосинтез. Персик змушений пробуджувати нові бруньки та відрощувати нову листву ще раз. Тобто деревце витрачає удвічі більше сил, ніж зазвичай для відновлення нормального росту. Такі «відстаючі» пагони – розвиваються повільно, не встигають сформувати зрілу кору, закласти плодові бруньки для врожаю наступного року. Взимку – невизрівші пагони замерзають. Загальна врожайність наступного року – різко знижується. Якщо кучерявості персика не лікувати – то через 2-3 сезони деревце загине.
Методи боротьби з кучерявості персика
Хворі деревця потрібно лікувати комплексно. Уражені гілки потрібно обрізати. Хвору кучеряву листву обірвати та спалити. Рекомендуємо видаляти хворе листя якомога раніше, щоб грибок не встиг уразити великі ділянки рослини. У компост обрізки кидати не можна, щоб не поширювати захворювання. Хворі персики потрібно обприскати сучасними фунгіцидами. Можна використовувати такі препарати як Скор, Хорус, Ридоміл Голд, Фундазол та ін. По інструкції до трьох разів з перервами від 10-14 днів. Таким способом ви врятуєте ваші персики від загибелі.
Щоб надалі вберегти сад від кучерявості– потрібно робити регулярну профілактику. Схема складається з декількох етапів обробки.
Після того як листя опаде, його потрібно прибрати з пристовбурного кола. Поки зберігається невисока плюсова температура, потрібно провести обприскування гілок, стовбура і землі в межах пристовбурного кола.
Перше весняне обприскування проводять препаратами з міддю до розпускання бруньок при плюсових температурах.
Перед вегетацією необхідно провести обробку фунгіцидами – препаратами, що містять мідь, наприклад, Чемпіон, Медян Екстра, Блу Бордо, Бордоська суміш та ін.
Ще одне обприскування Хорус, Скор проводять через 2 тижні.
Якщо впродовж декількох років дерева не пошкоджуються кучерявістю листя – можна перейти до мінімальних обробок – одна восени після того як опало листя, і одна навесні до появи листочків. Але в несприятливі роки та для отримання високого врожаю – слід провести повну профілактику від кучерявості персика.
Щоб підвищити стійкість персика до кучерявості та допомогти хворим деревцям відновитися Використовуйте професійні добрива для весняно-літніх і осінніх підживлень, це забезпечить персикам хорошу зимівлю.